Barista na eventy – wybierz kawę najwyższej jakości!

eventy barista

Barista może być kapitalnym wyborem na wiele różnych eventów, na przykład na wesela, imprezy integracyjne albo na targi. Jak przygotowuje on kawę? Dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Dlaczego warto wybrać baristę na event?

Wynajęcie baristy na event jest usługą polegającą na wynajęciu baristy wraz z mobilnym barem do przygotowywania kawy. W ten sposób barista na event może przygotowywać wyśmienite napoje kawowe w praktycznie każdym miejscu.

Dzięki swojemu dużemu doświadczeniu barista na event – https://mobilni-barmani.pl/barista-do-wynajecia-ergo-warszawa/ może przygotować wysokiej jakości kawę odpowiadającą potrzebom każdej osoby. W tym celu wykorzystuje on również wysokiej klasy produkty, w tym starannie wyselekcjonowane ziarna kawowe, mleko oraz specjalistyczny sprzęt.

Usługa tego typu jest doskonałym wyborem na wiele wydarzeń, między innymi na imprezy firmowe, ale również może sprawdzić się na przyjęcie weselne.

Jak barista parzy kawę?

Barista używa różnych technik i sprzętu do parzenia kawy. Proces może się różnić w zależności od rodzaju kawy i metody parzenia, a także posiadanego przez niego wyposażenia.

Proces parzenia kawy przez baristę składa się z poniższych czynności:

  • Mielenie kawy

Barista odmierza odpowiednią ilość ziaren kawy i zmiel je do konkretnej gradacji zależnie od rodzaju parzonej kawy. Różne metody parzenia wymagają różnych typów mielenia, więc barista będzie musiał wybrać odpowiednie ustawienie młynka.

  • Przygotowanie sprzętu

Barista szykuje odpowiedni sprzęt do kawy, na przykład ekspres do kawy, sprzęt do spieniania mleka oraz inne niezbędne elementy.

  • Parzenie kawy

Przy użyciu odpowiedniej techniki barista zaparzy kawę. Na przykład, jeśli używa zwykłego ekspresu do kawy, może przygotować dzięki niemu porcję espresso, przepuszczając gorącą wodę przez zmielone ziarna kawy pod wysokim ciśnieniem. Jeżeli wykorzystuje ekspres kolbowy, musi odpowiednio odmierzyć kawę i umieścić ją w kolbie, aby następnie wykonać proces parzenia.

  • Podawanie kawy

Po zaparzeniu kawy barista podaje ją klientowi. Dodatkowo może on dostosować ją do jego potrzeb, na przykład poprzez dodanie spienionego mleka, słodkich syropów, wykonanie dekoracji lub zastosowanie innych składników w celu stworzenia określonego rodzaju napoju kawowego, takiego jak latte lub cappuccino. Kawa może być też podawana w logowanych kubkach.

Gdy zatem planowane jest urządzenie wyjątkowego wydarzenia, barista na event może być bardzo dobrym wyborem, ponieważ dzięki niemu można zaserwować gościom kawę, która będzie jedyna w swoim rodzaju i na długi czas pozostanie w ich pamięci!

Dodaj komentarz