Dlaczego nadal nie znasz angielskiego – te powody cię zaskoczą

Do Something Great neon sign

Nadal nie możesz zmotywować się do nauki angielskiego? Nie wiesz dlaczego przyswajanie kolejnych słówek przychodzi ci z takim trudem? W tym artykule poznasz 3 powody, przez które nadal nie potrafisz biegle mówić po angielsku. Dowiesz się też, jak zacząć naukę, by ta nie była przykrym obowiązkiem tylko prawdziwą przyjemnością.

Nie masz konkretnego celu

Nauka czegokolwiek bez jasnego celu nie ma żadnego sensu. Żeby natomiast szybko zdobyć wiedzę na jakiś temat, potrzebny jest plan działania i zapisanie, co się wydarzy, gdy zrobimy wszystkie rzeczy z listy. Przykładowo możesz zamarzyć, by nauczyć się angielskiego i wyjechać na wymarzone wakacje za granicę lub do pracy w innym państwie. Takie jasno wytyczone plany z pewnością zmotywują cię lepiej niż cytaty, osiągnięcia innych czy nawet perspektywa dopisania kolejnej umiejętności na listę.

Brak ci pokory i cierpliwości

Żyjemy w takim świecie, że każdy chce wszystko mieć na już. Z tego powodu tak wiele planów nie doczeka się realizacji, a marzenia nie ujrzą światła dziennego. Wyznaczanie sobie sztywnych ram czasowych i niedopuszczanie po drodze komplikacji, sprawia że się zniechęcamy i dajemy sobie spokój z nauką czegokolwiek.

Kolejna kwestia to brak pokory. Chcemy posiąść wiedzę, ale nie potrafimy uczyć się od lepszych i słuchać ich rad. Zachowujemy się, jakbyśmy to my byli nieomylni, a gdy ktoś próbuje nam pomóc, twierdzimy że sami do czegoś dojdziemy bez jego wsparcia.

Wierzysz w moc postanowień

Tak naprawdę postanowienia noworoczne czy jakiekolwiek inne to tylko puste słowa. Co z tego, że napiszemy od jutra, od poniedziałku albo od przyszłego tygodnia, jeśli to tylko nadal słowa zapisane na kartce. Gdy naprawdę mocno zależy ci na nauce angielskiego i opanowaniu go, musisz działać o razu. Nawet od teraz.

Nie zwlekaj, weź się za naukę słówek, obejrzyj film z napisami albo przeczytaj artykuł w tym języku. A jeszcze lepiej zrobisz, gdy zapiszesz się na język angielski, bez rozważania i egzekwowania za i przeciw. Przestań marzyć, zacznij działać.