Gdzie naprawić iPhone’a? Jak wybrać serwis Apple?

Jako właściciele telefonów, musimy się liczyć z tym, że kiedyś prawdopodobnie nadejdzie moment, w którym konieczne będzie wykonanie jakichś napraw lub zwykłych czynności serwisowych. Jeśli już jest taka potrzeba, pojawia się pytanie – gdzie naprawić iPhone’a?

Korzystanie z usług serwisów lub osób prywatnych?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego lub autoryzowanego serwisu Apple. Oba powinny dysponować bardzo dobrym sprzętem, a w trakcie zabiegów wykorzystują świetne jakościowo elementy. Podstawową różnicą między serwisami pogwarancyjnymi a autoryzowanymi jest czas oczekiwania. Autoryzowane serwisy Apple posiadają zazwyczaj więcej klientów, stąd też czas oczekiwania jest dłuższy. Czasami jest to kilka dni, zdarza się nawet więcej. Jeśli chodzi o serwisy pogwarancyjne, tutaj takiego problemu już nie ma. Najczęściej konieczne naprawy zostaną tam wykonane od razu, bez zbędnego czekania. Wybierając odpowiedni serwis, warto jeszcze upewnić się, czy dostajemy gwarancję na wykonywane usługi i wykorzystywane w trakcie napraw części. Bardzo ważnym aspektem są również opinie poprzednich klientów serwisu, warto się z nimi zapoznać. Jest jeszcze jedna opcja, czyli skorzystanie z usług osoby prywatnej. Tutaj jednak gramy w loterię. Możemy bowiem trafić zarówno na profesjonalistę, jak i na amatora chcącego jedynie zarobić trochę pieniędzy.

Samodzielna naprawa telefonu

Zdecydowanie nie doradzamy takiego rozwiązania. Są oczywiście w internecie różne poradniki, jednak one mogą się na nic nie zdać, jeśli nie posiadamy odpowiednich rzeczy. Przede wszystkim niezbędne są: wiedza, narzędzia, podstawowe umiejętności manualne i najlepiej jakiekolwiek doświadczenie. Bez tego wszystkiego, zamiast pomóc swojemu urządzeniu, możemy je niechcący jeszcze bardziej uszkodzić.

Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie uszkodzonego telefonu do profesjonalnego serwisu telefonów. Będzie to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie i zagwarantuje nam to, że wykonana naprawa będzie jakościowa. Wykonywanie napraw w domu bez dostępu do specjalistycznych pomieszczeń oraz urządzeń serwisowych jest niebezpieczne. Dlatego jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi oraz wiedzy, lepiej jest oddać telefon iPhone do serwisu, który zajmie się jego naprawą. Dzięki temu uda się uniknąć ewentualnych dodatkowych kosztów naprawy. Szczególnie jeśli mówimy o naprawach w nowych telefonach takich jak wymiana ekranu w Samsungu S20, czy wymiana szybki w iPhone 12.

 

Dodaj komentarz