Poduszka idealna do snu

woman sleeping on blue throw pillow

Jeśli zastanawiasz się, jaką poduszkę do snu warto wybrać, by pomogła Ci spać zdrowo i wygodnie, to w tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat. Ponadto podpowiemy również, jak wybrać idealną poduszkę w zależności od pozycji, jaką przyjmujesz w czasie snu. Koniecznie więc przeczytaj to kompendium wiedzy o poduszkach do końca, by wszystkie rady wcielić w życie i nareszcie porządnie się wyspać.

Idealna poduszka, czyli jaka?

Na pewno powinna mieć naturalne i antyalergiczne wypełnienie. Obecnie poduszki do spania z pierza lub puchu odchodzą w zapomnienie. Niepotrzebnie kojarzą nam się z wiejskim krajobrazem. Zastępuje je poliestrowe wypełnienie, które ma tragiczne skutki nie tylko dla naszej wygody, ale i dla cery oraz włosów. Taka poduszka w żaden sposób nie przepuszcza powietrza. Śpiąc na niej, nasza głowa i twarz się pocą. To sprzyja powstawaniu problemów z cerą i skórą głowy. Możemy również mieć wrażenie, że w nocy się dusimy. I pomyśleć, że to wszystko przez nieodpowiednią poduszkę.

Mając więc na uwadze powyższe wady popularnych poduszek, warto dowiedzieć się, które poduszki słyną z zalet i pozytywnie wpływają na jakość i komfort nocnego wypoczynku. Oto najlepsze wkłady w poduszkach: pierze, puch, groch i gryka.

Kształty poduszek a pozycje do snu

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o zakup idealnej poduszki, jest pozycja do snu, którą przyjmujemy. To od niej zależy, jakiego kształtu i rozmiaru poduszkę powinniśmy wybrać. Przykładowo, osoby śpiące na brzuchu muszą zainwestować w płaską, średnio-twardą poduszkę. Z kolei, gdy śpimy na boku, wybierzmy taką, która posiada wgłębienie na kark i potylicę. Kiedy natomiast wypoczywamy na plecach, głowa powinna być lekko uniesiona. Poduszka musi więc zapewnić nam nie tylko odpowiedni kąt nachylenia, ale i stosowną miękkość, by w razie przekręcenia się na bok, nadal było nam wygodnie.